Naujienos

Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai

Gruodžio 10 d. Birštono viešojoje bibliotekoje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojai vedė Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamo projekto „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“ seminarą su vaikais dirbantiems Birštono, Prienų ir Alytaus savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams. Vilniaus teatro „Lėlė“ režisierius ir dailininkas Rimas Driežis įtaigiai ir ekspresyviai supažindino su lėlių ir lėlių teatro istorija, įvairių technikų teatrinėmis lėlėmis (pirštininėmis, lazdelinėmis, marionetėmis), demonstravo myrioramos spektaklį, aptarė lėlių gamybos subtilybes ir panaudojimo vaikų edukacijai galimybes.

Skaityti daugiau...

Advento popietė „Pasidalinkime gerumu“ Siponių bibliotekoje

Kuo arčiau žiema, tuo niūresnės dienos. Gamta sustingo ir apmirė laukime. Visą gruodžio mėnesį, kai nespėja išaušti ir vėl temsta, tęsiasi Adventas – prieškalėdinis apsivalymo, susikaupimo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų.

Skaityti daugiau...

Unikalusis James Joyce Birštono viešojoje bibliotekoje

Birštono viešosios bibliotekos veiklos 70-mečio šventinės renginių savaitės metu bibliotekoje atidaryta paroda, pasakojanti vieno įtakingiausių XX a. menininkų, airių rašytojo James Joyce (1882 - 1941) istoriją. Atidarymo metu svečiavęsis Airijos ambasadorius Lietuvoje J. E. David Noonanas pasidžiaugė nuoširdžia draugyste su Birštono savivaldybe, su biblioteka: „Esu Birštone buvęs jau visais metų laikais. Gamta kinta, puošiasi kitomis spalvomis, tačiau žmonių nuoširdumas išlieka tas pats“.

Skaityti daugiau...

Čia pildosi svajonės

Birštono viešoji biblioteka gruodžio 6 dieną pakvietė savo skaitytojus į bibliotekos 70-mečio renginių ciklo „Nuo penktadienio iki penktadienio“ šventinį susitikimą su rašytoja Gina Viliūne, kuri pagal 2017 m. skaitomiausių knygų bibliotekose statistiką grožinės literatūros autorių, rašančių suaugusiems patenka į skaitomiausiųjų trejetuką. Stiprus susidomėjimas jos kūryba jaučiamas ir mūsų bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Šiltas ir nuoširdus susitikimas su poete Vida Bladykaite – Wilson ir autorinių dainų atlikėja Ilona Papečkyte

 

Tęsiant bibliotekos 70 – mečio minėjimo renginių ciklą, gruodžio 1 d. mažieji skaitytojai, jų tėveliai, seneliai dalyvavo žaismingame, nuoširdžiame susitikime su poete Vida Bladykaite – Wilson ir autorinių dainų atlikėja Ilona Papečkyte.

Poetė Vida Bladykaitė – Wilson gimė Žemaitijoje, augo Aukštaitijoje, gyvena Amerikoje. Rašyti pradėjo dar mokykloje, juos spausdino vaikų žurnaluose. Po jų sekė apsakymai, pjesės, dainos renginiams ar spektakliams.1994 pasirodė pirmoji jos poezijos knyga „Puokštė žemei“.
1995 metais išvyko gyventi į JAV. Studijavo aktoriaus meną, režisūrą ir slaugą. Niujorke vadovauja lietuvių teatrui „Pokštininkai“, kuria šiam teatrui pjeses. Šiuo metu dirba teatre ir ligoninėje. Pasaulio Lietuvių Centro leidykla išleido dvi poezijos rinktines vaikams „Angeliuko Mykoliuko pasakaitės“ ir „Močiutės rezginėlė“. Knygas redagavo poetas Robertas Keturakis, iliustravo dailininkė Kotryna Almanytė.
Susitikimo metu, gruodžio 1 d.,  poetė skaitė eiles iš visų trijų poezijos knygų, minė mįsles, pasakojo, kad gyvendama Amerikoje, ilgėjosi gimtų vietų, Lietuvos ir iš to ilgesio pradėjo kurti eiles apie angelą Mykoliuką, kuris visada padeda vaikams, draugauja su jais.

Skaityti daugiau...

Mielieji, kviečiame įdomiai paminėti bibliotekos veiklos 70-metį

programa