Naujienos

Kviečiame į vakarą, skirtą Jonui Strielkūnui

Strielkunui-2019 08 22

Kviečiame į vakarą, skirtą Juozui Tumui-Vaižgantui

Vaižgantui ir Smetonai 2019 08 30

Rimanto Kmitos popromanas „Pietinia kronikas“ – tarsi laiko mašina

Rugpjūčio 14-osios gaivų vakarą kurorto svečiai ir birštoniečiai rinkosi į kitokio formato projekto „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2019 m.“ renginį. Esame įpratę, kad projekto vakaruose skamba muzika, aktorių skaitoma poezija, tačiau įsitikinome, kad gera diskusija pakylėja ir sujudina jausmų, prisiminimų klodus ne mažiau, nes svečiuose buvo įdomus žmogus, poetas, prozininkas, literatūros kritikas, humanitarinių mokslų daktaras Rimantas Kmita. Pirmoji poezijos knyga „Nekalto prasidėjimo: eilėraščiai“ gavo Zigmo Gėlės literatūrinę premiją, o štai pirmasis romanas „Pietinia kronikas“ pelnė Jurgos Ivanauskaitės vardo premija ir 2018 metais tapo metų knyga suaugusiųjų kategorijoje. Negana to, viešojoje erdvėje Marijus Mikutavičiusapgailestavo, kad nejis parašė šį romaną, o Andrius Mamontovas prisipažino, kad perskaitęs knygą atrado kažką, ko buvo netekęs.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į susitikimą su literatūros kritiku Rimantu Kmita

Pietinia Kronikos skelbimas-page-001

Skaityti daugiau...

Projektas „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone“ šiemet tapo tarptautiniu

Devintus metus organizuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Kultūros ministerijos ir Birštono savivaldybės remiamas projektas „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone“ šiemet tapo tarptautiniu. Bendradarbiaujant su „Aušros“ leidykla, saulėtą rugpjūčio 4-osios dieną Punsko valsčiaus bendruomenei suorganizuota poezijos ir muzikos popietė „Lemties ir meilės dainos“ pagal Nacionalinės premijos laureato Jono Strielkūno eiles, kurią ekspresyviai atliko žinomi aktoriai Dalia Jankauskaitė ir Pijus Ganusauskas bei džiazo virtuozas, saksofonistas Vytautas Labutis.

Skaityti daugiau...

Lai šypsosi Stanislovui Moravskiui jurginai

Liepos 25 d. Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinio bibliotekininkė pakvietė Nemajūnų dienos centrą lankančius vaikus ir darbuotojus gražiai paminėti gydytojo, rašytojo Stanislovo Moravskio gimimo 217 metines ir pagerbti šio garsaus žmogaus atminimą Nemajūnų kapinėse esančioje koplyčioje, kur jis ir palaidotas.

Skaityti daugiau...