Naujienos

Kviečiame dalyvauti

kalbos dienos

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Ši diena – tai nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-asiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Aktas tapo pagrindu, vienijančiu žmones, kovojusius už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą. Nemajūnų biblioteka ir Nemajūnų dienos centras nusprendė paminėti šią svarbią datą kartu su vaikais gamindami tautinėmis spalvomis žėrinčius darbelius, kuriais vėliau puošėme Nemajūnų dienos centrą. Išdavinę erdves, žiūrėjome skaidres apie svarbiausius vasario 16-osios istorinius faktus, diskutavome. Norime pasidžiaugti, kad vaikai supranta ne tik, kas yra vasario 16-oji, kuo ji mums svarbi, bet ir daug žino apie Lietuvos nepriklausomybės akto signatarus – Jonas Basanavičių, Antaną Smetoną, Aleksandrą Stulginskį.

Vyresn. bibliotekininkė Eitmyra Grybauskienė

Pažinome savo kraštą ir jo žmones

Vasario 8 d. vakarą Birštono viešosios bibliotekos Siponių padalinys kartu su Siponių krašto bendruomene gyventojus pakvietė dalyvauti viktorinoje „Pažinkime savo kraštą ir jo žmones“, skirtą lietuvių kalbai. Artėjant Lietuvių kalbos dienoms, kurios vyksta nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d., prasminga susiburti, pabūti, pabendrauti vieniems su kitais bei prisiminti savo gimtojo krašto istoriją, žymiausias vietas, vietovardžių pavadinimus, nusipelniusius šiam kraštui žmones.

Viktorinoje dalyvavo trys komandos: „Nežiniukai“, „Gudručiai“ ir „Žibutės“. Klausimai buvo susiję su Birštono ir Prienų krašto istorija, gamta, įžymiais žmonėmis. Jau nuo pirmųjų klausimų pateikimo, tarp komandų vyko nuožmi kova, kuri komanda surinks daugiausiai taškų. Tik po papildomo klausimo paaiškėjo nugalėtojų komanda – „Žibutės“.

Renginio pabaigoje prie arbatos puodelio ir atsineštų pyragų, žmonės dalijosi įvairiais prisiminimais apie savąjį kraštą.

Siponių padalinio vyresn. bibliotekininkė
Ona Gridziuškienė

Geresnį internetą kurkime drauge!

savaie saugi

Vasario 5 d. daugiau nei 120 šalių su šūkiu „Kurkime geresnį internetą kartu!" minėjo tradicinę Saugesnio interneto dieną. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis.

Visą savaitę, vasario 4–9 d. Birštono viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose: Birštono vienkiemyje, Nemajūnuose, Siponyse vyko įvairūs renginiai – suaugusiems ir mažiesiems internautams.

Skaityti daugiau...

Projektui „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone“ laikraščio „Gyvenimas“ skaitytojai Metų projekto rinkimuose skyrė antrąją vietą

Jau dvidešimt pirmą kartą Prienų ir Birštono krašto laikraštis „Gyvenimas“ organizavo šventę, kurioje pagerbti prasmingų ir gražių darbų nuveikę krašto žmonės, apdovanoti geriausi projektai. Metų projekto rinkimuose bibliotekos projektas „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone“ pateko tarp 7 ryškiausių krašto projektų ir laikraščio skaitytojų balsavimu pelnė antrą vietą. LR Seimo narys Algirdas Butkevičius įteikė padėką „Už kultūros vertybių ir krašto tradicijų puoselėjimą“, kurią atsiėmė projekto iniciatorė ir vadovė bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė

Kviečiame į Saugesnio interneto savaitės renginius

                prisijungusi sau          saugesnio 2019

Vasario 5 d. vyksianti tradicinė, jau 16-oji Saugesnio interneto diena bus minima daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis. Šiemetinės dienos šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!"

Skaityti daugiau...