Naujienos

Spalvingas susitikimas su dailininku ir rašytoju Mariumi Jonučiu ir psichoterapeutu Timu Petraičiu

Gruodžio 2 d. Birštono viešojoje bibliotekoje vyko įdomus, jaukus Lietuvos Kultūros tarybos remiamo projekto „Universali biblioterapijos kalba“ renginys, pokalbis su žinomu dailininku, keleto knygų: „Kirminas paukštis: tavo pirmoji knyga apie skraidymo meną“, „Slibinas Jurgis ir kitos istorijos“ autoriumi Mariumi Jonučiu ir psichoterapeutu, taikančiu biblioterapiją savo darbe, Timu Petraičiu.

Skaityti daugiau...

Įdomi ir jauki viešnagė Švedijos ambasadoje Vilniuje

Pasitinkant šventėmis pasipuošusią žiemą, gruodžio 1 d., Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė, Birštono viešosios bibliotekos kūrybinė komanda ir žingeidžios birštoniečių šeimos, laimėję bibliotekos organizuotoje viktorinoje apie Švediją, svečiavosi pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusioje Švedijos ambasadoje.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su rašytoju Jaroslavu Melniku

Lapkričio 30 dieną Birštono savivaldybės salėje vyko projekto „Universali biblioterapijos kalba“ susitikimas su rašytoju, filosofu, psichologu, literatūros kritiku Jaroslavu Melniku, kurio knygos eilę metų patenka į geriausiųjų knygų penketukus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, o apysaka „Likimų knyga“ ekranizuota filme „Paskutinė diena“ ir laimėjo pagrindinius prizus Scanoramos festivalyje. Jo kūryboje gausu filosofinių momentų, simbolių, keliami egzistenciniai, moralės klausimai, todėl natūralu, kad vakaro metu kalbėjome apie žmogaus sielą, moterų ir vyrų skirtumus, Dievą, laisvę. Rašytojas nesureikšmino to, kad yra ne tik rašytojas, bet ir psichologas, nes, pasak jo, kiekvienas rašytojas yra ir psichologas, kitaip jis negalėtų aprašyti žmogaus sielos.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 17 d. biblioteka tapo tikrų tikriausia, užburiančia Švedijos karalyste!

Čia šurmuliavo linksmai ir azartiškai nusiteikusios šeimos, susirinkusios prasmingai bei įdomiai praleisti laiką kartu - dalyvauti smagioje viktorinoje apie Švediją, artimiau susipažinti su nuostabia jos gamta, istorija, literatūra, muzika, įdomybėmis...
Dalyviai ne tik atsakinėjo į pateiktus klausimus, bet ir atliko aktyvias BLIC užduotis: žaidė šaradas, kūrė eilėraščius, dėliojo dėlionę, istorinį Švedijos medį, žinias pasitikrino įdomioje muzikinėje užduotyje. 

Skaityti daugiau...

Lobių paieškos bibliotekoje Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu

Jau 21-erius metus lapkričio 13–19 d. Lietuvos bibliotekos kviečiamos įsijungti į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius. 2017 m. tema – „Šiaurės salos“. O salų šiaurės šalyse apstu: nuo apgyvendintų raudonais nameliais salelių, mažų uolėtų salų, vadinamų šcherais,  iki didžiausios pasaulyje salos Grenlandijos. Salos, apsuptos jūrų, su savo gyventojais ir ypatinga gamta dažnai  tampa nuostabiu fonu atsiskleisti vidiniams žmonių gyvenimams ir išoriniams įvykiams.

Skaityti daugiau...